ספרים אלקטרוניים | ספרים דיגיטליים

ספרים דיגיטליים החלו להיות פופולריים יותר ויותר, בארץ ובעולם. אמנם, כמו בכל תחום אחר, ישראל עדיין מדדה מאחור בתחום הספרים האלקטרוניים, אך גם כאן אפשר לראות צמיחה בשוק הספרים הדיגיטליים.

יש שני סוגים עיקריים לספרים אלקטרוניים: גרסת EPUB-3 וגרסת MOBI. אפשר לקרוא פירוט על סוגים אלו במאמר – ספרים דיגיטליים.

הסיבה לצמיחת הספרים האלקטרניים ולפופולריות שלהם היא עלות הפקה חד־פעמית ונמוכה של קידוד הספר. מכאן שגם העלות לקורא נמוכה יותר, וכמובן הספר לא תופס מקום ומעלה אבק. השיקולים להוצאת ספר דיגיטלי הם חיסכון בעלויות, חיסכון במקום ואיכות הסביבה.

איך אנו מבצעים קידוד ספר לגרסה אלקטרונית?

לכל לקוחותינו מוצע שירות של הפקת גרסה דיגיטלית לספר נוסף על הגרסה המודפסת. אנו מציעים גרסה דיגיטלית בעלות חד־פעמית ונמוכה של לא יותר מכמה מאות שקלים.

אם מוציאים ספר דיגיטלי בלבד, אפשר לעתים לוותר על עימוד הספר ועל ההכנה לדפוס ולהפיק קובץ MOBI או EPUB-3 מגרסת word. בעבודה זו צריך להגדיר את הטקסט באמצעות כותרות מובנות, סגנונות פסקה ועוד. אפשר לחסוך במחירי הקידוד לגרסה האלקטרונית של ספרכם אם תדעו להגדיר נכון את הטקסט.

אם תרצו גם ספר מודפס, בשלב עימוד הספר אפשר ליצור את העימוד בתכנת InDesign כך שיהיה קל יחסית בהמשך להמיר את התוכן לכל גרסה של הספרים הדיגיטליים. עבודה זו מצריכה ידע רב ב־CSS, ב־HTML וניסיון רב בעימוד ספרים. אז כשזה נוגע ליצירה שלכם, אל תהססו לסמוך על הצוות המנוסה והמסור שלנו.

עבור ספרים בעברית נמליץ להפיק ספר דיגיטלי בגרסת EPUB-3, שאפשר להעלות לכל חנות ספרים דיגיטלית בארץ: מנדלי, אינדיבוק, נטבוק ועוד.

עבור ספרים באנגלית נמליץ על גרסת קינדל אמזון (MOBI) שמיועדת לקריאה במכשירי קינדל. אפשר למצוא את גרסאות אלו באמזון.

לפירוט היכנסו למאמר – ספרים דיגיטליים, שיסביר וירחיב על תהליך הקידוד. עבור כל שאלה, בקשה או מידע נוסף אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.